تنها مرکز انحصاری دوره های کارشناسی ارشد فراگیر
معرفی رشته مدیریت دولتی

 رشته مدیریت دولتی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور در 7 گرایش ارائه گردیده است:

۱) بودجه و مالیه عمومی

در این گرایش تمامی فعالیت هایی که به هزینه های دولت ها، روش جمع آوری در آمد، نحوه ی اداره وجوه و منابع مالی مربوط می شود، می پردازد.

بودجه در سازمان های دولتی، اقتصاد بخشی دولتی، ارزشیابی عملکرد دولت در اجرای پروژه های عمرانی و مالیه عمومی از جمله مباحث موجود در این گرایش است.

۲)  توسعه منابع انسانی

داوطلبانی که قصد تحصیل در این رشته را دارند باید قدرت درک و توان تجزیه و تحلیل مسائل و حل مشکلات مدیریت منابع انسانی در سازمان ها را داشته باشد.

توسعه منابع انسانی یعنی استفاده از نیروی انسانی در سازمان ها نظیر فعالیت هایی از جمله کارمندیابی، ارزیابی عملکرد افراد در یک مجموعه و… می شود.

۳) خط مشی گذاری عمومی

خط مشی گذاری عمومی رشته ای است که به تصمیماتی که در قبال یک مشکل عمومی گرفته می شود، می پردازد، تمامی اقدامات از زمان احساس بروز مشکل تا بررسی نتایج حاصل از اجرای خط مشی در این گرایش مورد بررسی قرار می گیرد.

۴) طراحی سازمان های دولتی

سازماندهی و طراحی سازمان، باز مهندسی تشکیلات دولتی و حکومت الکترونیک از مباحث اصلی گرایش طراحی سازمان های دولتی هستند. برای به هدف رسیدن سازمان ها نیاز به مدیریت در تمامی ابعاد وجود متخصصان طراحی سازمان های دولتی الزامی است.

۵) مدیریت تحول

این رشته به دلیل برخورداری از گرایش‌ها و زیرمجموعه‌های گوناگون دارای بازار کار وسیع در بخش‌های دولتی و خصوصی می‌باشد. فارغ التحصیلان این رشته در زمینه‌های تشکیلات سازمانی، منابع انسانی، سیستم‌های اطلاعاتی و دیگر مباحث مطرح در مدیریت در سطوح کارشناسی و مدیریتی در بخش خصوصی و دولتی قادر به فعالیت می‌باشند، همچنین این فارغ التحصیلان بعنوان مشاور یا مجری در زمینه سیاست‌گذاری‌های بخش دولتی می‌توانند فعالیت کنند. توصیه پاپیروس به دانش آموختگان این رشته این است که نسبت به کسب مهارتهای عمومی و تخصصی (زبان، ICDL و ... ) تلاش ویژه ای داشته باشند.

۶) مدیریت تطبیقی و توسعه

شباهت ها را اختلافات سیستم های مدیریت و کسب و کار، مقایسه سازمان ها، بزرگ و کوچک، مقایسه سازمان های موفق و ناموفق در این گرایش مورد بررسی واقع می شود.

7)مدیریت رفتار سازمانی 

سیاست ها و اقدامات مورد نیاز برای اجرای وظایف افراد در یک سازمان است که به جنبه هایی از فعالیت کارکنان بستگی دارد.

 

 

 

whatsapp